Jump to content
£rcmnt

Boom Beach ( Supercell in Yeni Oyunu )

Önerilen İletiler

1465137_1484877678404490_1511246639_n.jp


 


Clash of Clans ve Hay Day oyunlarından sonra Supercell yeni oyunu Boom Beach‘i resmi olarak açıkladı.


 


Oyun FREE olarak yayınlandı arkadaşlar.


 


 


 


20131112011636a0dmo5pn4xexju3r.jpeg


 


Oyunun grafikleri bir betaya göre oldukça tatmin edici. Fakat bir çok eksik olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.


Boom Beach oyununda standart olarak belirli madenleriniz bulunuyor. Bu madenler ile bina ve asker yapıp, gerekli yükseltmeleri sağlıyorsunuz. Oyundaki madenler altın, odun, taş ve demir olarak bulunuyor.  Taş ve Demir oyunun sonraki aşamalarında açılan madenler.


 


Oyunda şehrinizin olduğu bir ekran, birde harita bulunuyor. Haritada bulunan istediğiniz bir yere saldırabiliyorsunuz. Ayrıca haritada arada sırada pırlantalar çıkıyor. Onlara dikkat edin. Ve buldukça toplayın.


 


Erkunde-die-Welt-in-Boom-Beach-Supercell


 


Haritada saldırdığınız köyler, bir bakıma artık size bağlı oluyor ve saat başı 40 altın getirileri oluyor. Bazen karşınıza odun üreten bir köy geliyor ve bu köyde aynı şekilde saat başı size odun gönderiyor. Altın ve odunlar size gemilerle geliyor.


 


Şehrinizin içinde, gemilerinizin bulunduğu sağ alt köşeye küçük gemicikler geliyor. Bu gemiler üzerinde ilgili madenin şekli bulunuyor. ona tıklayıncada para size geçiyor.


 


 


 


 


Boom Beach Saldırı Savaş Taktikleri


 


boom-beach-appspy.jpg


 


 


Askerlerinizi kıyıdaki bir kuru içerisine bırakabiliyorsunuz. Bundan sonrasını askerler kendileri hallediyor. Fakat size belirtmem gereken birkaç taktik bulunuyor.


 


Saldırılarda arkada bulunan destek geminiz ile top atışı yapabiliyorsunuz. Tabi destek geminizin saldırı limitleri bulunuyor. Ve top attıkça istediği saldırı miktarı artıyor. Bu sebepten ilk atacağınız toplar çok önem kazanıyor. Şahsi düşüncem top atışlarının ilk önce havanlar üzerinde kullanılmasından yana olacaktır. Ayrıca top atışlarını birbirine bitişik iki binanın arasına isabetlerseniz, iki binada hasar görecektir.


 


Birimlerinizi sahaya çıkartmadan önce, nerede mayın var nerede yok inceleyin. Eğer mecburen mayınlı alandan geçecekseniz önce canı yüksek olan adamlarınızı önden gönderin. Çünkü mayınlar gerçekten çok zarar verebiliyor.


 


Oyunun başlarında top atışınız gibi kullanabileceğiniz, işaret fişeği özelliği açılıyor. Bu özellik askerlerinizi savaş alanında yönetmenizi yarıyor. Düzgün kullanıldığı taktirde hayat kurtarma özelliğine sahip.


 


Ayrıca amaç düşmanın ana binasını yok etmek. Ana binayı yok ettiğiniz anda savaşı otomatik olarak kazanmış oluyorsunuz.  Ve unutmadan, savaşta ölmeyen askerleriniz geri dönüyor ve bir sonraki savaşta onları tekrardan kullanabiliyorsunuz.


 


 


Boom Beach Savunma Taktikleri


 


IMG_4854.png


 


IMG_4855.png


 


Şehrinize devamlı olarak saldırılar düzenlenecektir. Elbette iyi bir savunma taktiği ile şehrinizi savunabilirsiniz. Önceliğiniz kuleleriniz ve havanlarınızı yerleştirirken, aralarında en az 1 kutu boşluk olacak vaziyette dizmenizdir. Eğer bitişik yaparsanız top saldırılarında iki binanızda zarar görecektir.


 


Her dizdiğiniz savunma binasının birbirlerini görebileceği mesafelere koyun ki birisine saldırı olduğunda, diğer binalarınız savunma yapabilsin.


 


Mayınlarınızı mutlaka savunma binalarınızın 5-6 kutu önüne koyun. Düşmanlar ilerlerken hızları kesilecektir.


Savunma binalarınızın önüne birertane başka bir bina koyun. Buradaki amaç düşman ilerlerken önce gördüğü binaya saldıracaktır.


 


Savunma binanız ne kadar geç yok olursa okadar çok hasar verir. Bu sebepten savunma binalarınızın önüne koyacağınız başka binalar düşmanlarınızı daha da yavaşlatacaktır.


 


Boom Beach henüz daha Clash of Clans kadar kaliteli bir oyun olduğunu söyleyemem. Oyunda birçok eksik bulunuyor. Fakat ben Supercell’in bu hataları zaman içerisinde gidereceklerine eminim. Oyundaki şu anda en büyük eksiklik sadece 1 Builder olması. Yani aynı anda sadece 1 bina yapabiliyorsunuz. Bu bir eksik mi, yoksa oyun bu şekildemi kurgulanmış bilmiyorum. Ama oldukça can sıkıcı oluyor.


 


79e7db42-3053-420a-b318-ab103bfafe72.png


 


 


 


426cb47b-4614-4cf0-9749-a629c2c2fb63.png


 


Oyunda Global ve Türkiye sıralaması mevcut. Gamecenter ve facebook arkadaşlarımızıda görebiliyoruz. Klan sistemi ve konuşma şuan için yok beta aşamasında olduğundanmıdır bilinmez gelişmeleri burada takip edeceğiz  :)


 


 


 


Konu kısmen alıntıdır, kendi açıklamalarımı da ekledim İYİ OYUNLAR DİLERİM  ;) 


tarihinde £rcmnt tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nasıl indiricez canada store den


Sorunu hallettim.


Üyeliğimin bölgesini kanada yaptım.


tarihinde architecth tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Köy silinmesi olamaz clash of clans oyunundaki gibi aynı mantık var. Yeni bir hesap açarak mümkün sadece

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim anlamadigim birsuru sey var bizim saldirdigimiz adalar baska oyuncular mi yoksa clashta ki gibi bot koyler gibi mi oyleyse nasil online bir oyuncuya saldiri yapicaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×