Jump to content
endorphine

Buraya kadarmış....

Önerilen İletiler

Allah-Muhammed-Ali dilde dileklerinizi vere
Mutluluğunuz daim ola
Amana noksana uğratmaya
Erenler evliyalar kol kanat gere
Hüü

Sevgili arkadaşım meseleyi anlamıştım
Sadece geyik olsun diye yazdım
Eşşek kadar çocuklarım var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam şu an android cihaz kullanan ve 6s plus'a geçmeye niyeti olan ve iphone serisinden çok uzun dönem tiksinen, şu sıralarda da pek haz etmeyen biri olarak söylüyorum bunu. 

Kullandığınız cihazın ne zaman piyasaya çıktığına baktım da, 21 Eylül 2012 diyor google amcamız. Yani bu telefonun android camiasındaki rakibi Samsung Galaxy S3, LG Optimus G (Dikkat G2 değil sadece G) falan gibi cihazlar. Şu anda elinize bir adet S3 alırsanız android cihazların 4 yılda ne hale geldiğini görürsünüz. Üstelik bunu sizin gibi "ios 10'u yükledikten sonra oldu" şeklinde yaşamıyorlar, adamlar telefonu alıyorlar ve 3 ay sonra bu hale gelip 3 yıl 9 ay boyunca eziyet çekerek kullanıyorlar :). Size tavsiyem şudur ki, ya yeni bir iphone alıp devam edin ya da android alıyorsanız da orta seviye telefonlardan uzak durun. Note 4 kullanıp da her hafta rom değiştiren, sürekli format atıp telefonu temizlemek zorunda kalan biri olarak söylüyorum bunu :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@network  eyvallah hocam. Benimde aynen iki evladım var. Allah hepimizinkilere sağlık sıhat versin.

@cannurkars Sanırım yanlış modele bakmışsın. Bendeki bu sene çıkan model. Aşağıda link.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/lenovo-k5-note-32gb.html

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende iPhone 5s kullanıyorum iOS 8.4 jailbreak'li şekilde. Ama işte korkum 2 yıl daha beklemek zorundayım yeni telefon almak için.

O zamana kadar iOS kaç çıkar bilmem, ama iOS 8.4 için uygulamalar desteğini kesmez ise çok iyi olur.

iPhone 6 s plus veya üstünü ilerde alabilirim ama işte bu jailbreak olayı devam etmesi gerek. Yoksa hiçbir zevk almıyorum ve kullanamam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

16 saat önce, silivriserdar yazdı:

Bende iPhone 5s kullanıyorum iOS 8.4 jailbreak'li şekilde. Ama işte korkum 2 yıl daha beklemek zorundayım yeni telefon almak için.

O zamana kadar iOS kaç çıkar bilmem, ama iOS 8.4 için uygulamalar desteğini kesmez ise çok iyi olur.

iPhone 6 s plus veya üstünü ilerde alabilirim ama işte bu jailbreak olayı devam etmesi gerek. Yoksa hiçbir zevk almıyorum ve kullanamam.

Şu an bulunduğun versiyon seni önümüzdeki iki yıl boyunca idare etmeyecektir bu kesin. Zaten bayağı bir süredir marketteki birçok uygulama ios 8 ve üstü versiyon ister durumda. Yani mecburen versiyon yükseltmek zorunda kalacaksın. Sen her ne kadar "ben böyle iyiyim" desende. Elindeki cihazın belli bir zaman dilimi içinde ömrünü tamamlaması gerekiyor(sağlanıyor). Üzerinde tek bir çizik dahi olmasa. Çünkü sistem böyle. 8'den 9'a da geçme durumu yok şu an. En güncel ne ise ona yükselteceksin. Eğer 10'u es geçersen mecbur 11 yüklemek zorunda kalacaksın. Ve ios 11'de senin cihazın alacağı son ios olacak büyük ihtimalle. Yani ölüm vuruşu. Kasılmalar, ağırlaşma bir sürü şey. Zamanı gelince göreceğin şeyler bunlar. 

Ben iphone alacak çevremdeki insanlarada ya en son çıkanını yada bir alt modelini tavsiye ediyorum. Hem kullanım ömrü daha uzun olsun hemde eski model cihazlara bi ton para vermesinler diye. Jailbreak konusunda haklısın. Bende 2009'dan beri jb ile kullandım hep. Sonrasında işte son birkaç ay normal kullanmak zorunda kaldım. Yok çekilir gibi değil. Hücresel veri açmak kapamak bile işti yani. Activator, cctoggle, freemem, wifi booster vb. tweak'ler olmayınca ot gibi oldu cihaz. 

Tavsiyem, eğer ekonomik durumun çok iyi değilse başka markalara da bir göz atmandır. Buna alıştım başka cihazla yapamam da deme. Herşeye alışıyor insan. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eşimde de Android var huawei g7 ama Android öyle tam anlamı ile kendini düzeltmiş değil. Daha çok uğraşması lazım iOS'a yetişmek için.

Şimdi buraya andoid cihazlardaki hataları anlatsam sayfa yetmez. Onun için en son Sürüm android bile bir iOS olamaz.

En basitinden mesela siz diyorsunuz işlerimi hallediyorum. Mesela Whatsapp'tan bir mesaj geliyor ama sen Whatsapp'a girmeden o mesajı göremiyorsun. Ben iOS'ta böyle birşey hiç görmedim duymadım.

Bu en basiti yapacağınız işi aksatır. Sizde oluyor demiyorum yada olmuyor ama androdin böyle Saçma şeyleri var.

Dediğim gibi daha bir sürü olumsuz Yönleri var ama sayfa yetmez. Bir örnek verdim sadece

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, silivriserdar yazdı:

Eşimde de Android var huawei g7 ama Android öyle tam anlamı ile kendini düzeltmiş değil. Daha çok uğraşması lazım iOS'a yetişmek için.

Şimdi buraya andoid cihazlardaki hataları anlatsam sayfa yetmez. Onun için en son Sürüm android bile bir iOS olamaz.

En basitinden mesela siz diyorsunuz işlerimi hallediyorum. Mesela Whatsapp'tan bir mesaj geliyor ama sen Whatsapp'a girmeden o mesajı göremiyorsun. Ben iOS'ta böyle birşey hiç görmedim duymadım.

Bu en basiti yapacağınız işi aksatır. Sizde oluyor demiyorum yada olmuyor ama androdin böyle Saçma şeyleri var.

Dediğim gibi daha bir sürü olumsuz Yönleri var ama sayfa yetmez. Bir örnek verdim sadece

bahsettiginiz sorun android kaynakli sorun degil, yillardir android kullanirim daha hicbir bildirimin gelmedigi olmadi. fakat formlarda her turlu platformda ios ,android, windowsphone   bildirim gelmiyor uygulamaya girince geliyor diye defalarca gordum. bu sorunu yasamaniz tum android lerde bu sorun oldugu, ios ta yasamamis olmaniz hic kimsenin bu sorunu yasamadigi anlamina gelmez. kullandiginiz cihaz surumu 6 ise uygulama uygulama izinlerinden tum izinleri verdiginize emin olun. inanin android o eski lolipop taki android degil . android te bilincli kullanici olmak gerekiyor , kaba tabir ile beles olsun derseniz uygulamalar, cihaz her turlu tehlikeye acik oluyor. ben kendi sahsima disardan apk yuklemem bir uygulamaya ihtiyacim varsa satin alirim. tum platformlari kullanmis (en fazlada iosu kullanmis) biri olarak sunu soylemek istiyorum. wp haric uygulama konusunda tam bir iskence , ios ta alsan android te alsan eyer amac ihtiyacsa altinda baska birsey yoksa inanin iki patformda insani uzmez. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bahsettiginiz sorun android kaynakli sorun degil, yillardir android kullanirim daha hicbir bildirimin gelmedigi olmadi. fakat formlarda her turlu platformda ios ,android, windowsphone   bildirim gelmiyor uygulamaya girince geliyor diye defalarca gordum. bu sorunu yasamaniz tum android lerde bu sorun oldugu, ios ta yasamamis olmaniz hic kimsenin bu sorunu yasamadigi anlamina gelmez. kullandiginiz cihaz surumu 6 ise uygulama uygulama izinlerinden tum izinleri verdiginize emin olun. inanin android o eski lolipop taki android degil . android te bilincli kullanici olmak gerekiyor , kaba tabir ile beles olsun derseniz uygulamalar, cihaz her turlu tehlikeye acik oluyor. ben kendi sahsima disardan apk yuklemem bir uygulamaya ihtiyacim varsa satin alirim. tum platformlari kullanmis (en fazlada iosu kullanmis) biri olarak sunu soylemek istiyorum. wp haric uygulama konusunda tam bir iskence , ios ta alsan android te alsan eyer amac ihtiyacsa altinda baska birsey yoksa inanin iki patformda insani uzmez. 

Kardeşim ben elektronikçiyim yazılım işi ile uğraşıyorum. Bir çok forumda Android forumları ve diğer geliştirici forumlarda moderatörlüğüm var.

Bunları söylememdeki amaç yanlış anlamayın kendimi övmek için değil tanıtmak için. Bilinçli kullanıcıyım yani, ben sadece bir örnek verdim adı üstünde ÖRNEK, zaten yazımda da bunu belirttim.

Bende olan sorun başkasında olacak değil. Ama bunun gibi bir çok Android kullanıcısı şikayetçi, bunu en iyi Android forumlardaki yoğunluktan anlayabilirsiniz.

İos ile ilgili olan forum siteleri genelde sadede jailbreak yapılınca hareketlenir. Onun dışında çok fazla sorun çıkmaz.

Hiç çıkmaz demiyorum bak.

Yani özet olarak Android'i kötülemiş değilim, sonuçta bir çok firma ve insan bu işletim sistemini kullanıyor. Ve bizde bu sayede yazılım, tamir vesaire yaparak para kazanıyoruz. Saygılar

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.