Jump to content
foreveriphone

Samsung Orijinal Adaptörü Tanıma

Önerilen İletiler

Orjinal Samsung Şarj Aletini Tanıma

Bildiğiniz gibi şu an mobil cihazlar piyasasında binlerce farklı ürün bulunuyor. Eskiden bu cihazların hepsinin kendine özel kulaklık girişi ve şarj girişi bulunuıyordu. Fakat android işletim sisteminin çıkışıyla birlikte “ince uçlu şarj aletiniz var mı?” dediğimiz günler artık geride kaldı. Bu işletim sistemini kullanan bütün telefonlar, aynı kulaklık girişini ve şarj girişini kullanmaya başladılar. Yani artık telefonumuz Samsung olsa da bir Sony şarj cihazını kullanabiliyoruz.

Durum böyle olunca da sahtecilik yapanlara büyük fırsatlar doğdu. Cihazların kullanımıyla birlikte aynı oranda artan sahte şarj cihazı üretimi, kalite ve güvenlik açısından oldukça kötü değerlere sahip. Bu cihazlardan uzak durmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Peki bir cihazın sahte olup olmadığını nasıl anlarız? Bunu, dikkat edeceğiniz birkaç ince detay sayesinde anlayabilirsiniz.

1. Marka İsmi : 

Samsung şarj cihazlarında “Samsung” yazısı belirli bir düzene sahiptir. Sağ tarafta görebileceğiniz örnekteki cihaz gibi “A” harfi “S”ye “M”den birazcık daha yakınsa cihaz sahtedir. Bu durum, şeklinden dolayı en çok “A” harfinde gerçekleşir.

c4ca4238a0b9238-8-598x449.jpg
2. Üretim Yeri :

c81e728d9d4c2f6-6-598x449.jpg

Samsung’un açıkladığına göre bu cihazlar sadece Vietnam’da üretiliyor ve asla Çin’de değil. Bunun yanı sıra net bir şekilde görülen “A+” simgesi de cihazın sahte olduğuna işarettir.

3. USB Kablosunun Adaptöre Giren Kısmı :

eccbc87e4b5ce2f-598x449.jpg

Telefonlar için özel olarak üretilen şarj cihazlarının USB başlıklarında küçük bir delik bulunur. Bu delik kıvrımlı bir kareyi andırıyorsa cihaz orijinaldir, aksi takdirde ya sahtedir ya da telefon için üretilmiş olan bir şarj cihazı değildir.

4. Boyut ve Renk :

a87ff679a2f3e71-1-598x449.jpg

5. Fiş Kısmı :

e4da3b7fbbce234-1-598x379.jpg

Orijinal şarj aletlerinin uç kısımlarının altlarında bulunan yerde kesinlikle bir çentik vardır. Bu çentik göze çok batmasa da elinizle kolayca anlayabilirsiniz.

6. Adaptörün Kasa Tasarımı :

1679091c5a880fa-1-598x449.jpg

Sahte şarj cihazlarının dış kaplaması genelde kalitesizdir. Bu nedenle cihazın iç kısmının doğru yerleştirilmediğini ve kaplamanın yamuk kesimlere sahip olduğunu görebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: eko1.3

Konu tamamen derlemedir. Üyelerimizin mesajlarından oluşmaktadır. Bilginize

Kimdir bu TSMC ?
      Tsmc A9 işlemciyi apple için üreten Samsung dışındaki firma..
      Cihazımın işlemcisini kim üretti?
      Telefonun işlemcisinin samsung mu TSMC mi olduğunu anlamak için Appstore'dan "Lirum Info Lite" isimli uygulamayı yükleyebilrsiniz.

TSMC için işlemci model isminin :
      iPhone 6s için N71mAP
      iPhone 6s Plus içinse N66mAP olması lazım..

Eğer model ismi
      N71AP yada N66AP ise işlemci Samsung üretimdir..

Umarım aydınlatabilmişimdir:)
      Sent from my iPhone using Tapatalk

İzlemenizi öneriyorum.

https://www.youtube.com/embed/0bAeJ5fJ1M0?feature=oembed

Anlatım için "cubaseman" adlı arkadaşımıza teşekkür ederim.

İki işlemci arasında fark olduğu söylentileri çabucak yayılmış durumda.

Samsung'un Apple iPhone 6S için ürettiği A9 çipinin bataryayı, TSMC'nin ürettiği A9 işlemcisinden daha hızlı boşalttığı ortaya çıktı.Yapılan Testlerde Çıkan Sonuçlar

Bu yazı içinse "Paloma" adlı arkadaşımıza teşekkür ederim.

• Yazan: Belmaci
      Arkadaşlar merhaba,

Çok az kullanılmış çok temiz Samsung S4 Mini Beyaz satıyorum.

İlgilenen arkadaşlar,

Gittigidiyor | Sanalpazar

• Yazan: KadirTintas_1903
      Akıllı telefon devi Samsung Electronics, Apple'ın yeni iPhone modellerine yenik düşerek 4. çeyrekte 2011'den bu yana en yavaş kâr büyümesini kaydetti
      Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketi Samsung Electronics Co., Apple Inc.'in yeni iPhone modellerinin lüks pazar müşterilerini çekmesi ve wondaki kazançların, deniz aşırı satışların değerini düşürmesiyle 2011'den bu yana en yavaş kâr büyümesini kaydetti.

Güney Koreli şirket'in 4. çeyrekteki azınlık hisselerinden muaf tutulmuş net geliri yüzde 5.4 artarak 7.22 trilyon won oldu. Bu rakam, şirketin 2011'in 3. çeyreğinden bu yana kaydettiği en düşük kâr büyümesine işaret ediyor.

Asya'nın en büyük telknoloji şirketi, yeni iPhone modelleri ve Lenovo Group Ltd. ve Huawei Technologies Co.'nun daha ucuz seçenekler sunarak, Samsung'un Galaxy modellerinin büyümesi zorlaştırmasından ötürü kâr marjlarında sıkışıklık yaşıyor. Wondaki hareketler de kazançlardan 700 milyar won eritirken, şirket, çalışanlarına prim ödemesi yaptı ve  Apple ile rekabet için S5 modelini çıkarmaya hazırlandığı dönemde pazarlama hamlelerini artırdı.

Kaynak : bloomberght.com
    • Yazan: engineer79
      SpliX, konu başlığında da belirttiğim üzere Samsung, Xerox Phaser ve Dell marka yazıcıların MAC OS X ortamında tanıtılabilinmesi için kullanılan bir yazılım programıdır.

Programı şu siteden indirebilirsiniz:

http://guigo.us/mac/splix/

Ayrıca GutenPrint adlı program ile de aklınıza gelen Samsung'un birkaç modeli de dahil birçok markanı hemen hemen tüm yazıcı modellerini     MAC OS X'te  tanıtabilirsiniz.

http://gimp-print.sourceforge.net/MacOSX.php

Desteklenen yazıcı modelleri:

http://gimp-print.sourceforge.net/p_Supported_Printers.php

Saygılar.

• Yazan: yusufdemir55
      Merhaba Dostlar,

iPhone 4s kullanıyorum. Samsung 40ES6140 Tv. ile bağlantı kuramadım. Samsung yardımı aradım, Galax telefonlarla bağlantı kuruluyormuş ama iPhone'ye bir proğram yüklenmesi halinde onunlada kurulabiliniyormuş.

Samsung Tv ile iPhone arasında bağlantı kurabilmem için bilgi veren olursa memnun olurum.

Saygılarımla,