Jump to content
-MaTaDoR-

Mac Os High Sierra 10.13 Hackintosh USB

Önerilen İletiler

macos-high-sierra-supported-hardware-610

Merhaba,

Mac Os High Sierra Hackintosh kurulum paylaştığım diğer sürümler ile aynı olduğu için alıntı yapıyorum.Kusura bakmayın.

Gerekli Olanlar:

1-En az 16 Gblık usb

2-High Sierra 10.13 Usb Dosyalarını indirin.

3-R-Drive full olarak kurun.

4-Anlatımdaki işlemleri yapın.

5-Usb üzerinden sistemi başlatarak Hish Sierra kurulumuna başlayın.

Hackintosh High Sierra 10.13 USB İNDİR

R-Drive Katılımsız

NOT:  Torrent dosyasında kalıp olarak iso kullanılmıştır isoyu açıp .arc yada .rdr uzantılı dosyayı R-Drive işlemlerini yapınız.

ANLATIM

1-R-Drive sisteminize kurun ve 10.11.X.arc (.rdr) çift tıklayın yada R-Drive programının üzerine sürükleyin.Next diyoruz(R-Drive ile açın)

2rymxrc.jpg

2-R-Drive üzerinde açılan imajı ve usb  belleğinizi resimdeki gibi seçin ve Next tıklayın.

zvws5k.jpg

3-Doğru seçim ise OK tıklayın,yanlış ise Cancel tıklayarak tekrar seçim yapın

2ypg2mg.jpg

4-Herhangi bir değişiklik yapmadan Next diyoruz

2dqm6at.jpg

5-Start tıklayarak imajın usbye açılmasını başlatıyoruz.

30hpq2w.jpg

6-İşlem bitene kadar bekliyoruz,ortalama 5-15 dk.

29261lk.jpg

2rr0y7r.jpg

7-Usb başarılı bir şekilde hazır kuruluma başlayabiliriz.

9la92h.jpg

Anlatımdaki işlemleri yaptıktan sonra High Sierra kurulumu için usbniz hazır.

Sistemi Usb üzerinden başlatarak kuruluma başlayınız.

Hatırlatma:

Kurulumda yardımcı olarak -x,-v, cpus,npci,GraphicsEnabler gibi komutları kullanabilirsiniz. Usb içersinde chameleon dosyası mevcuttur. Bu arada nvidia kartlar daha uyumlu bilginiz olsun.

örnek: -x cpus=1 busratio=32(işlemciye göre değişkendir) GraphicsEnabler=no npci=0x2000 gibi

HERKESE KOLAY GELSİN.....

Not: Arkadaşlar rica ediyorum kurulum aşamasında sorunlarınızı yazarken bilgisayarınızın donanım özelliklerini de yazınız.(işlemci,ekran kartı;masaüstü ise anakart)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abi çift ekran kartı yine çalışmıyor değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, burakk__ yazdı:

Abi çift ekran kartı yine çalışmıyor değil mi?

malesef senin donanım aynı ise desteklemiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

malesef senin donanım aynı ise desteklemiyor

Abi destekleyen bi model var mı? Varsa ondan alalım. Tavsiye edebileceğin model var mı abi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam imajı usbye yazdırıp, usb ile başaltıyorum ancak sorun var, 

NVDGF100HAL loaded and registered 

sound assertion in AppleHDADriver at line 1620 . <-----< bu yazıya benzer  6-7 satır alt alta ve bir süre bekliyor sonra 

kextd stall (0) , (240s), AppleACPICPU  <-----< 3 satır sonra burda da bir 10-15 dakika bekliyor sonra  tamamen beyaz ekrana geçiyor öyle kalıyor , 

kendim hazırladıklarım high sierra 10.13 usb si ise bunların hiç biri olmuyor ilk kurulumu geçiyor restart attıp ana menüye geçmeden şu hatayı veriyor 

Gi0ScreenlockState 3 hatası ? 

anakart : Gigabyte H81m-ds2

işlemci : i5 4460 hd 4600

ekran kartı: MSI geforce gt 730 

tarihinde ReSuL-21 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, ReSuL-21 yazdı:

hocam imajı usbye yazdırıp, usb ile başaltıyorum ancak sorun var, 

NVDGF100HAL loaded and registered 

sound assertion in AppleHDADriver at line 1620 . <-----< bu yazıya benzer  6-7 satır alt alta ve bir süre bekliyor sonra 

kextd stall (0) , (240s), AppleACPICPU  <-----< 3 satır sonra burda da bir 10-15 dakika bekliyor sonra  tamamen beyaz ekrana geçiyor öyle kalıyor , 

kendim hazırladıklarım high sierra 10.13 usb si ise bunların hiç biri olmuyor ilk kurulumu geçiyor restart attıp ana menüye geçmeden şu hatayı veriyor 

Gi0ScreenlockState 3 hatası ? 

anakart : Gigabyte H81m-ds2

işlemci : i5 4460 hd 4600

ekran kartı: MSI geforce gt 730 

Aynı sorunu yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı ama ise yaramıyor kimileri fix lan diyor kimileri yeniden yazdığım usb ye diyor neler neler denedim gene olmadı matador ustadan yardım bekliyoruz artık:)

Benim sorunum AppleACPICPU

tarihinde Devilbozzo tarafından düzenlendi
Eksik

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Devilbozzo yazdı:

Aynı sorunu yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı ama ise yaramıyor kimileri fix lan diyor kimileri yeniden yazdığım usb ye diyor neler neler denedim gene olmadı matador ustadan yardım bekliyoruz artık:)

Benim sorunum AppleACPICPU

SLE içindeki intelgrafik kextlerinin hepsini ayrı bir  klasöre yedek al, hepsini sil tekrar dene  aynı işlemi nvdialar içinde yapabilirsin uyarı  her zaman ki gibi ekran kartı yüzünden hackintosh  kullanımı azalıyor uğraşan kişilerde azalıyor driverlar geç çıkıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SLE içindeki intelgrafik kextlerinin hepsini ayrı bir  klasöre yedek al, hepsini sil tekrar dene  aynı işlemi nvdialar içinde yapabilirsin uyarı  her zaman ki gibi ekran kartı yüzünden hackintosh  kullanımı azalıyor uğraşan kişilerde azalıyor driverlar geç çıkıyor

Aynen hackintos kullanan azalıyor. Mesela ben Gittim mac mini aldım bir de monitör mis gibi. 2.5 liraya hallettim tavsiye ederim. Bunu kurarsınız, bir sonrakini kuramazsınız. Denemek istiyorsanız sanal makineye kurun. Gerisi hikaye.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.